Жіночий діловий костюм
Jul 09, 2019

Жіночий діловий костюм


Почнемо з визначення того, що ж таке жіночий костюм?
Ніхто, ані щасливі власники нагороди за найкращу жіночу колекцію, ані гуру жіночої моди, які відкривають Тижні своїми показами, ані могутня Вікіпедія, не зможуть відкрити нам таємницю жіночого ділового костюму, без якого наразі не обходяться ані серйозні збори ради директорів, ані засідання Кабінету Міністрів, ані ділові зустрічі в найбільш фешенебельних ресторанах.
Отож, почнімо з історії.
Перші жінки, які наважились одягнути костюм, вважалися напрочуд сміливими. Їх приклад був настільки заразний, що вже до 1910 року костюм не просто став популярним серед самостійних та впевнених у собі молодих пані, але й трансформувався, – набув більш сучасного вигляду. Спідниця стала коротшою, менш пишною, біла блуза отримала передню застібку, а сюртук укоротився та перетворився на жакет із лацканами та виложистим коміром. Виробництво жіночих костюмів було розпочато. Відтоді жительки міста почали носити костюми не лише на роботу, а й надавати їм перевагу в повсякденному житті. А сукні лишили для виходів у світ, прийомів та балів.
Наступною віхою для жіночого костюму стала Перша світова війна. Чоловіки пішли на фронт, жінки ж взяли на себе багато їхніх обов’язків. Виконувати невластиву їм складну роботу на заводах та фабриках, у шпиталях та на фронті, найзручніше було в одязі, подібному до чоловічого. Війна вплинула на жіночий костюм, – довжина спідниць стала ще коротшою. Вже до 1928 року спідниця заледве прикривала коліна. У 30-ті роки костюм стрімко розвивався. Коко Шанель пропонує жінкам абсолютно новий тип костюму – спідниця-трапеція до середини коліна та прямий кардиган. І саме в це десятиліття вперше в історії в жіночому гардеробі з’являються брюки. Коко Шанель своїм прикладом показала жінкам, як і з чим можна носити брюки. Щоправда, з’являтися в них на світських заходах все ще вважалося непристойним. Пані одягали їх лише на прогулянки, заняття спортом та на відпочинку. У 1931 році уряд Франції виразив своє невдоволення щодо Марлен Дітріх, головної шанувальниці та адепту брюк, на що та заявила, що всі жінки відмовилися б від спідниць, якби знали наскільки зручні чоловічі брюки. У 1932 році Марлен Дітріх прибула на прем’єрний показ «Шанхайського експресу» в смокінгу, з метеликом, у циліндрі та сигаретою в зубах, чим неабияк шокувала публіку.
30-ті роки минулого століття були часом винаходу підплічників у жіночих жакетах. Це «відкриття» приписують Ельзі Скіапареллі. Саме завдяки припіднятим плечам, завуженій талії та трішки розширеній спідниці костюми того часу стають еталоном елегантності.
Друга світова війна. Силует попереднього століття зберігається, проте спідниця стає ще коротшою, плечі ширше, а весь силует жіночого костюму нагадує військову уніформу.
Наступним етапом розвитку жіночого костюму є період з 1945 року по наш час. Після війни брюки вже остаточно відвойовані у чоловіків. Американець Кассіні разом із Жаклін Кеннеді дарують нам новий тип костюму – Box-suit, – прямий короткий двобортний жакет із рукавом три чверті та спідниця, яка заледве прикриває коліно. Коко Шанель знову відкриває свій Дім і представляє жіночій половині людства єдиний та неповторний костюм із твіду, який практично не змінюється за півстоліття та залишається найбільш бажаним серед багатих та знаменитих у всьому світі. Незабаром Ів Сен Лоран здійснює революцію, одягаючи жінок у брючний костюм, – смокінг.
Протягом цього періоду дами всього світу захоплюються роботами Крістобаля Баленсьяга та Андре Куррежа. Перший робить неперевершені костюми та пальта з рукавом реглан, у той час як другий – футуристичні сукні, жакети та брюки-дудочки.
У 80-ті та 90-ті костюм остаточно закріплює за собою статус обов’язкового елемента в гардеробі сучасної жінки. Над костюмом працюють всі – немає жодного показу, жодної колекції, в яких не були б представлені жіночі костюми. Проте лише один дизайнер вводить елегантність в абсолют – Джорджо Армані.
А що ж сьогодні? Сьогодні вже не обов’язково підкорювати вершини бізнесу, шокуючи всіх ультрамодними вбраннями, – сьогодні стиль та елегантність кажуть про жінку набагато більше, ніж поточний стан банківського рахунку. Сьогодні жінки володіють бізнесом, пишуть дисертації, приймають закони та керують країнами в ідеально скроєних костюмах, сшитих із розкішних та ексклюзивних тканин. Сьогодні можна з повним правом сказати, що панування чоловіків у діловому костюмі втрачене остаточно та безповоротно. А жінки в ідеально скроєному платті, або в строгій, але кокетливій блузі і елегантній спідниці, в підкреслючіх ноги і статус брюках і вишуканому піджаку – в усьому тому, що тепер становить діловий костюм сучасної жінки, панують у офісах та державних установах.

Інформація
Додатково
Служба підтримки